Navigation


Proč se zúčastnit relaxačních víkendů?


Je důležité poskytovat ženě informace, rady a doporučení podstatné pro dosažení duševní vyrovnanosti, plného fyzického zdraví a tělesné krásy, jež společně vedou k dobrému životnímu pocitu a sebeúctě. V dnešní uspěchané době se často stává, že kvůli velkému množství povinností ženy na sebe nemají čas, žijí v neustálém stresu! Ve středním věku se ještě přidají zdravotní problémy, objevují se určité psychické zábrany , většinou je tady i nadváha, ba dokonce obezita. Ale vše se dá napravit! Neházet flintu do žita, ale pomalu měnit svůj životní styl, odpočinout si od pracovních povinností, jak se říká „vypnout“, udělat si radost, nechat se hýčkat, něco si dokázat ……Vždyť spokojenost každé ženy se odrazí i na jejím rodinném životě!

Relaxační víkendy pořádáme vždy v krásném prostředí, které samo o sobě je balzámem . Program zahrnuje různé druhy aktivit, ale nic není povinné, každá žena si vybere podle nálady a chuti. Cvičíme, chodíme na procházky, poznáváme krásná místa naší republiky. Posloucháme přednášky, můžeme se něco dozvědět z tajů kosmetiky, vizážistiky, lebedíme si při různých masážích, necháváme se zkrášlit….Někdy zabrousíme také do vod esoteriky, získáváme poznatky o aromaterapii, o léčivých kamenech. Každý si prostě přijde na své. k tomu všemu si jako správný babinec užijeme spousty legrace.

Víkendů se již zúčastnily ženy různých věkových kategorií a pokud máte nějaké kilíčko navíc, vůbec to nevadí. Někdy se sejde parta, jejichž věk zahrnuje i tři generace, často jezdí i matky s dcerami

Neváhejte a udělejte si radost!



Lokality

Poděbrady


Úhledné lázeňské město Poděbrady s řadou parků, cukráren, kaváren, pavilonů a pramenů, které v roce 2008 oslavilo sto let od zahájení první lázeňské sezóny, si můžete prohlížet pěšky nebo z vyhlídkového vláčku. V Polabském muzeu si prohlédnete model první automatické plnírny lahví, do nichž se stáčí slavná minerálka Poděbradka. Zajímavé může být srovnání chutí přírodní a upravené Poděbradky – stačí se vyzbrojit kalíškem a vypravit se k jednotlivým pramenům! Do osudů lázeňského města na Labi se zapsalo několik panovníků, ovšem hlavní roli hrál Jiří z Poděbrad. Toho připomíná hlavní náměstí Krále Jiřího i expozice Polabského muzea s Památníkem krále Jiřího v místním zámku. K lázním patří také moderní kolonáda, voda z léčivých pramenů a křupavé oplatky. Město má necelých 14 000 obyvatel. Na místě původní osady zde ve 13. století český král Přemysl Otakar II. nechal zbudovat hrad, později přebudovaný na zámek, a s narůstajícím významem byly Poděbrady povýšeny v roce 1472 na město. Roku 1420 se zde narodil významný český panovník král Jiří z Poděbrad. K dalším známým rodákům patří zpěvačka Marta Kubišová, scenáristka Alice Nellis či malíř Ludvík Kuba, vyrůstali zde bývalý prezident ČR Václav Havel a režisér Miloš Forman. Město také proslavil film Hrdinný kapitán Korkorán z roku 1934 s Vlastou Burianem v hlavní roli a budovy města se vyskytly jako kulisa v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

  

 

Rabí


Město Sušice, často nazývané též „Brána Šumavy“, leží v nadmořské výšce 465 m ve Svatoborské vrchovině. Bývalé královské město se rozprostírá po obou březích kdysi zlatonosné řeky. Jen pár km od tohoto krásného města se nachází malá vesnička Rabí. Nad ní ční největší česká zřícenina se stejnojmenným názvem. Usuzuje se, že jejím zakladatelem byli páni z Velhartic, nejstarší údaj o hradu Rabí je z r. 1380. S Rabím je také spojeno jméno Jana Žižky. V dubnu roku 1420 objevil se Jan Žižka poprvé před hradbami Rabí, aby zničil moc svých zapřisáhlých odpůrců. Hrad byl považován za nedobytný. Proto přitrhl Žižka v červenci roku 1421 k Rabí znovu. Stál pod starou osamělou hrušní, řídil odtud boj. Nešťastnou náhodou přiletěl z hradeb proti němu šíp, zarazil se do pně a vyrazil z něho třísku, která vlétla Žižkovi do jeho jediného zdravého oka. Rána byla krutě osudná. Žižka byl hned odvezen do Prahy k léčení, avšak k žalu všech věrných Čechů nenabyl ztraceného zraku. Rábské věže a hradby byly posledním obrazem, na němž v hněvu spočinul jeho orlí zrak.

Kromě zmiňované zříceniny je v okolí spousta lokalit, které stojí za zhlédnutí, např. židovský hřbitov v Rabí, nedaleko Sušice rozhledna Svatobor, hrad Velhartice, zámek Horažďovice, víska Žichovice se zámkem…Úžasné jsou procházky v krásné šumavské přírodě , nadchnou také nenáročné túry v okolí Otavy.

Na rábském náměstí pod monumentálním hradem se nachází hotel Atawa. Jeho velkou předností je mimo jiné právě jeho umístění. Ubytování je komfortní, pokoje mají vlastní sociální zařízení. Součástí hotelu je i bazén a sauna. Na místě hotelu stával dříve rozsáhlý statek, proto i současný hotel je prostorný, má k dispozici vlastní uzavřené parkoviště, tenisový kurt. Skvělá kuchyně a ochotný personál jen umocňují požitek z pobytu.



Lobeč


Ve středních Čechách , v tzv. Máchově kraji, se blízko sebe nacházejí tři hrady, Kokořín, Bezděz a Houska. A právě poslední z nich patří v současné době rodině Šimonkových, kteří vlastní ještě zámek Stránov a Lobeč. Rodina Šimonkových měla štěstí na své předky, především na prapradědečka Josefa, ředitele Škodových závodů. Tento prozíravý pán obdivoval starou architekturu, a tak za dob Rakouska – Uherska zakoupil několik historických nemovitostí v kraji svého mládí. Jeho potomci panství zvelebovali až do komunistického převratu. Během 50. let však veškerý majetek zabavil stát a zpět se rodině vrátil o 40 let později, ovšem v zuboženém stavu.

Zámek Lobeč , nacházející se v okresu Mělník, několik km od městečka Mšeno, je v současné době zrekonstruovaný a pobyt v něm člověka vrátí o pár desítek let zpátky. Klid, krásná příroda, nádherný park, jakoby se tu zastavil čas , z každého rohu na vás dýchne historie. Velkolepě působí hlavní zámecký sál s portréty předků rodiny Šimonkových. Současná majitelka, velmi milá a ochotná mladá paní, ing. Zuzana Pavlíková – Šimonková, na zámku v Lobči také bydlí, neustále své dědictví zvelebuje. Personál zde je velmi ochotný, kuchyně vynikající. V červnu 2010 se na zámku slavnostně otevírala vinotéka, kterou paní Šimonková vybudovala z původního zámeckého sklepení.

Součástí pobytu na Lobči je i prohlídka hradu Houska, který dnešní vlastníci restituovali v r. 1992 v dezolátním stavu. Pro veřejnost se hrad otevřel poprvé před 11 lety a postupně se interiéry hradu rekonstruují. Říká se, že už od 9. století místo, kde hrad stojí, je tajemné, nese také druhé jméno – Brána do Pekel nebo Díra do jiných světů. V okolí Lobče se nachází velké množství různých turistických stezek, vycházky do přírody potěší každého , zkuste to!



Loučeň


Tenhle zámek , který se nachází ve stejnojmenném městečku mezi Nymburkem a Mladou Boleslaví , ještě před nedávnem skoro nikdo neznal.Ale pak nastal obrat. Ze zámku spícího jako sídlo Šípkové Růženky je dnes jeden z nejvyhledávanějších zámků u nás. Zámecký areál Loučeň se poprvé pro veřejnost otevřel v magickém datu 7. 7. 2007. Zámeckými komnatami Vás neprovede unuděný studentík, který mechanicky opakuje předem naučený text, ale vtipný komorník Jeho Jasnosti, důstojná paní kněžna, záletný kníže nebo erudovaný pan nadlesní. Na zámku se pravidelně konají různé zámecké slavnosti, vždy v poslední sobotu v měsíci si můžete prohlédnout zámek při svíčkách.

Unikátem zámku je bezesporu je labyrintárium, které se nachází v přilehlém zámeckém šestnáctihektarovém parku. Každé z deseti loučeňských labyrintů a bludišť je zcela jiného charakteru, jiné velikosti, z jiného materiálu. Je to jediné labyrintárium v Čechách. Soubor tohoto typu a rozsahu nikde jinde ve střední Evropě nenajdete. Říká se, že procházením labyrintů si může člověk dobít ztracenou energii.

Jedinečný anglický park byl vytvořen s velkou péčí a podle rad jednoho z nejuznávanějších botaniků své doby, Jana Evangelisty Purkyněho. Nejvýznamnější dřeviny jsou opatřeny tabulkami s českým a anglickým dobovým jménem.

 

Hotel Maxmilián*** je součástí romantického zámeckého areálu Loučeň. Uprostřed panenské přírody a hlubokých lesů nabízí zámek Loučeň v rámci svého areálu jedinečné propojení zámeckých expozic a hotelového provozu. Budova někdejšího Panského domu z roku 1834 poskytuje ubytování ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením. Během pobytu v hotelu může návštěvník zavítat do hotelového bazénu či sauny. Také okolí Loučně láká ke zhlédnutí, lze navštívit např. Jabkenice ( muzeum B. Smetany a obora dančí zvěře ), Botanicus ( středověká vesnice řemesel ), Roždalovice ( knihařská dílna, ptačí rezervace ) ….

 

Český Šternberk


Český Šternberk je velmi atraktivní cíl výletu, který lze doporučit každému turistovi. Jeho návštěvu je možné spojit s jinými zajímavými památkami v okolí, např. Ratajemi s hradem Pirkštejnem, věhlasným Sázavským klášterem či vzdálenějším Konopištěm. Na strmém skalnatém břehu, v krajině středního toku řeky Sázavy, se už víc jak 760 let tyčí hrad Český Šternberk. Založil ho roku 1241 Zdeslav z rodu Divišovců. Hrad Český Šternberk nabízí k prohlédnutí patnáct bohatě zařízených místností. V letní sezóně můžete také zhlédnout ukázky sokolnických dravců s výkladem sokolníka. Na hradě je k vidění jedna z nejrozsáhlejších evropských sbírek grafických listů s motivy z doby třicetileté války. V roce 1991 se hrad vrátil do majetku rodu Sternbergů.

Přímo pod hradem se můžete ubytovat v Parkhotelu se stejnojmenným názvem. K hotelu rovněž patří stylová restaurace - středověká hradní krčma, která je přímo na prvním nádvoří hradu a nabízí rozmanitou českou kuchyni, příjemné posezení a na objednávku také středověké programy a hostiny.

Krásnou sázavskou krajinu můžete pozorovat z Posázavského pacifiku, legendou mezi vlaky, který unášel trampy už na počátku 20. století za hranice všedních dní jen pár kilometrů od Prahy. Projeďte se i vy nádhernou divočinou s rozervaným kaňonem řeky Sázavy, kde hučí peřeje a po skalnatých úbočích se vinou křivolaké stezky k dřevěným srubům. Posázavský pacifik tudy jezdí už více než sto let.

 

Hrádek u Sušice


V roce 2010 se po dlouholeté rekonstrukci znovu otevřel veřejnosti zámek v Hrádku u Sušice. Objekt je hodnocen jako malá učebnice všech vývojových architektonických slohů na sebe logicky navazujících, ve výsledku vytvářející jednotný, harmonický areál. V zámeckém areálu se nachází romantické ubytování, restaurace, Muzeum Františka Pravdy, kaple sv. Valburgy a park. První zmínka o Hrádku pochází z roku 1298.

Pro zámek byl významný rok 1731, kdy se stal majitelem Jan Ferdinand, hrabě Desfours z Montu a Athienville. Zahájil přestavbu hrádeckého zámku, a to tak, že ke starému renesančnímu zámku nechal vystavět nový barokní zámek. Zámek měl svou známou věž, která bývala chloubou Hrádku a jeho dominantou na pohled zdálky. Věž se zřítila 26. července 1976, tedy 245 let po výstavbě nového zámku. Třípatrová věž s mansardovou střechou byla vystavěna na starších základech věže. Koncem roku 2000 zámek zakoupila sušická firma Šumavaplan, spol s r.o. Po mnoha letech byly zahájeny práce směřující k záchraně tohoto architektonicky nesmírně vzácného objektu.

Za návštěvu určitě stojí nedaleké město Sušice, nazývané též „Brána Šumavy“ a ležící na řece Otavě. Určitě doporučujeme navštívit sušické muzeum s jedinečným pohyblivým betlémem či nad městem se tyčící Kapli Anděla Strážce nebo sv. Andělů Strážných, lidově zvaná Andělíček.

 

Statek Újezd u Plánice


Statek se nachází v malé, pokojné vesničce Újezd u Plánice nedaleko půvabného města Klatovy, ale přesto máte pocit, že jste na konci světa. Skvělé ubytování, klid, pohoda, a pokud vám přeje počasí tak jako nám, strávíte zde krásné chvíle. Statek je nejstarší ve vsi a byl kompletně celkově rekonstruován v r. 2003. Ubytovat se můžete v hlavní budově a sýpce, pokoje jsou krásné, útulné a vkusně vyzdobené. Při posezení u krbu v bývalé maštali se atmosférou vrátíte o desítky let zpět, romantiku umocní lahodné víno z místního vinného sklípku. Přesto nechybí výdobytky současného životního stylu, jako je televize či internet. Také kuchyně, ve které jsme si připravovali především snídaně a večeře, je vybavena vším, na co si vzpomenete. Před den si můžete zaplavat v krásném bazénu a večer se naopak zahřát ve finské sauně. Unikátem je venkovní švédská lázeň s vyhřívanou vodou. Není nic romantičtějšího, než se za chladného večera ponořit se sklenkou kvalitního vínka do kádě s teplou vodou s nebem plným hvězd nad hlavou…Okolí vsi vás jistě také okouzlí, my jsme podnikli vycházku do malé barokní osady Vracov, šli jsme poli a lesy a u kouzelného rybníka na nás „čekal“ piknik, který nám majitelé statku připravili. Malebných vesniček a vycházek si v předhůří Šumavy můžete užít nepočítaně.

 

Hotel Lions u Nesuchyně


Nesuchyně je vesnička ležící mezi královskými městy Rakovník a Slaný a je v polovině cesty mezi Prahou a lázeňským městem Karlovy Vary. Nachází se ve velmi pohostinné a klidné krajině s velkými možnostmi sportovního a turistického vyžití. Hotel Lions, ve kterém jsme ubytováni, je postaven ve stylu retra selského stavení, jehož silueta se zrcadlí na hladině rybníka uprostřed areálu. Pro klidný spánek jsou pokoje vybaveny postelemi se zdravotními matracemi a samozřejmostí je také koupelna a sociální zařízení. Pohodu, relax, odpočinek, uvolnění, to vše vám zajistí zdejší hotelové wellness. Můžete si zaplavat v hotelovém bazénu s protiproudem, pobýt ve finské sauně, či nechat se hýčkat úchvatnou masáží od pana Radka Beneše, maséra, kterého „jsme objevili v Klatovech“ a kterého si nyní „vozíme s sebou“. Kdo chce odpočívat aktivně, může se věnovat squashi, badmintonu či bowlingu. Při vycházkách do okolí můžete navštívit Poddžbánský pivovar v nedalekých Mutějovicích a také samozřejmě ochutnat zdejší zlatavý mok. Nedaleko pivovaru mají svůj hrnčířský ateliér manželé Duchkovi, jejichž výrobky si můžete prohlédnout a také zakoupit. V okolí se dále nachází např. hrad Džbán, Železniční muzeum v Lužné, Kounovské kamenné řady s muzeem.

 

Chateau hotel Zbiroh


Zámek Zbiroh se nachází v malebné krajině křivoklátských lesů, pouhých 20 min. od Prahy. Jedná se o první šlechtický hrad v Čechách a je zmiňován v církevních kronikách již od konce 12. století. Hrad byl v průběhu staletí přestavěn do současné podoby novorenesančního zámku. Mezi vlastníky patřili například král Přemysl Otakar II., císařové Karel IV., Zikmund a Rudolf II., proto se nazývá také „Zámek tří císařů.“ Zámek Zbiroh, obklopený 60 hektarovým anglickým parkem, disponuje velkým množstvím salonků a sálů, gotickou hradní kaplí a zámeckými vinnými sklepy. V zámku se nachází středověká krčma „U Rudolfovy kratochvíle“ s dobovou atmosférou, interiérem a nabídkou originálních specialit. Součástí zámeckých salonků a sálů je také velký novorenesanční sál Alfonse Muchy, v němž je umístěn originál opony od tohoto světoznámého malíře, anebo i jedinečné wellness centrum vybudované ve sklepních prostorách zámku.

Chateau hotel Zbiroh je jediným hotelem, kde můžete strávit noc v komnatách, ve kterých pobývali takoví velikáni jako císař Rudolf II., Karel IV., Zikmund nebo osobnosti Alfons Mucha a Ema Destinová. V Chateau hotelu Zbiroh budete přeneseni o několik staletí zpět, do dob knížat, králů, císařů. Stanete se skutečnými šlechtici, budete hýčkáni, rozmazlováni a uctíváni. Privátní wellness centrum je umístěno v historickém prostředí sálu z 12. století, ve kterém zasedal Přemysl Otakar II. Najdete zde bazén s protiproudem, vířivku pro 3–4 osoby, masáže, finskou saunu kombinovanou s infrasaunou, multifunkční vanu se sprchou a parní lázní. Součástí wellness centra je také malé fitness s kardiozónou a víceúčelovým cvičebním strojem.

 

Zámek Ctěnice u Prahy


 

Zámek Ctěnice se nachází v osadě Ctěnice, která je součástí Prahy. Původně na místě zámku stávala gotická tvrz, která byla roku 1550 přestavěna Mikulášem Hrtanem z Harasova na renesanční zámek. V 18. století byl zámek přestavěn do klasicistní podoby a tato podoba se s drobnými úpravami dochovala dodnes. Posledním soukromým majitelem zámku byl vídeňský velkoobchodník a podnikatel Alexandr Schöller. Od roku 1945 zámek chátral, a proto byl roku 1993 převeden do vlastnictví hlavního města Prahy. Součástí areálu je zámecký park, hospodářské budovy a jízdárna. V interiérech zámku Ctěnice je instalována ojedinělá expozice „Za císaře pána“, která zobrazuje historii Habsburků v českých zemích 1791 až 1914. Součástí expozice jsou dvě pohyblivá dioramata. Nově zrekonstruovaný zámecký hotel má kapacitu 48 lůžek ve 26 pokojích se stylovou dobovou atmosférou. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, TV se satelitním příjmem, připojením k internetu a vysoušečem vlasů. Součástí areálu je také krásná zámecké restaurace a kavárna s terasou. Muzeum hlavního města Prahy zde pravidelně připravuje expozice a kulturní akce. Den si můžete užít krásnou procházkou Vinořským parkem, který je přírodní rezervací, a najdete zde i pískovcové skály a naučnou stezku. Můžete využít lákavých možností, které přímo vybízejí k výletům, a navštívit např. Karlštejn, Lidice nebo zámek Ďáblice, či přímo nesčetné množství lákavých památek v Praze. 

 

Senohraby


 

Obec Senohraby leží ve Středočeském kraji, v okrese Praha–východ, na hranici s okresem Benešov. EA Hotelový resort SEN**** se nachází 25 km od Prahy v nádherné posázavské krajině. Zámecký styl hotelu, jeho služby a vybavení uspokojí náročné klienty, nabízí pohodlné a elegantní ubytování ve 48 hotelových pokojích a apartmá. Dalších 12 pokojů je k dispozici v přilehlé EA Hotel SEN Depandance***. V hotelu můžete navštívit vnitřní nebo venkovní bazén, posilovnu, squash, stolní tenis, kulečník, můžete si zapůjčit horské kolo, či zahrát pétanque, případně se projít v rozlehlé hotelové zahradě. Okolí obce Senohraby láká k návštěvě různých pamětihodností. Nedaleko v obci Hrusice se nachází Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny, zde máte možnost seznámit se s dílem tohoto známého českého malíře, ilustrátora a spisovatele, autora slavného kocoura Mikeše či ilustrátora nezapomenutelného vojáka Švejka, v Hrusicích se odehrála ta nejslavnější hospodská rvačka v hospodě U Sejků. Tuto známou Ladovu ves a její okolí lemuje mnoho pěších turistických tras, povedou vás Ladovy příběhy o Mikešovi, o kocourkovi, který mluvil, vydáte se v jeho stopách po vsích, přes pole, louky a meze i tajemnými lesy. Určitě stojí za návštěvu také zámek Pyšely, zřícenina Zlenice či hrad Stará Dubá.

 

Hotel Amálka Straškov


 

Obec Straškov-Vodochody se nachází v okrese Litoměřice necelých 7 km jižně od Roudnice nad Labem, zhruba 4 km jižním směrem se vypíná hora Říp s románskou rotundou sv. Jiří. Říp je památné místo české mytologie a historie. Podle pověsti sem přišel praotec Čech, přehlédl okolní krajinu a rozhodl se zde usadit. Roku 1868 zde byl vyzvednut a do Prahy slavnostně dopraven jeden ze základních kamenů Národního divadla. Traduje se, že každý pravověrný Čech by měl alespoň jednou za život na tuto horu vystoupit. Také je známé heslo „Co Mohamedu Mekka, to Čechu Říp“. Říp vyzdvihují nejen Staré pověsti české, ale i kronika Kosmova, Dalimilova a Václava Hájka z Libočan. Nedaleko Roudnice nad Labem se nachází ženský premonstrátský klášter, celý komplex doksanského kláštera je od 3. května 1958 chráněn jako kulturní památka České republiky. Již v období komunistické totality se v doksanském klášteře a kostele točily záběry pro několik filmů (mj. epizody seriálů 30 případů majora Zemana, Křížová cesta a Dobrodružství kriminalistiky). Po roce 2010 se venkovní prostory s nádvořím staly opět oblíbeným místem filmařů. Ti postavili filmové kulisy s gotickou a renesanční architekturou a točí zde filmy s mušketýrskou tematikou.

Hotel Amálka ve Straškově je historická budova z 19. století, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Její historický ráz se promítá také do interiéru pokojů, které navozují příjemnou atmosféru. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, televizí, bezdrátovým internetovým připojením a telefonem. Součástí hotelu je wellness centrum, kde ubytovaní hosté mohou relaxovat ve vířivce, sauně, solné jeskyni. Aktivní jedince potěší tenisové kurty umístěné za hotelem.

 

Bečov nad Teplou


 

Bečov nad Teplou je město v Karlovarském kraji se zhruba jedním tisícem obyvatel. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. V místním zámku je umístěn relikviář svatého Maura, podle některých zdrojů druhá nejcennější památka v Česku. Zámek byl vybudován v letech 1750 –1753 v těsné blízkosti středověkého hradu v místě bývalého předhradí. Dvoupatrový zámek nechal vybudovat v polovině 18. století tehdejší majitel bečovského panství Dominik Ondřej z Kounic. Přilehlá zámecká terasovitá zahrada pochází až z druhé poloviny 19. století. Pod terasami se nacházejí rozsáhlá sklepení bývalého pivovaru z 18. století. Mezi další historické památky městečka patří barokní farní kostel sv. Jiří postavený v letech 1763 – 1767 na místě staršího gotického kostela z 15. století. Na náměstí můžete navštívit také Muzeum historických motocyklů a hraček. V údolí proti železničnímu nádraží je zpřístupněna postupně obnovená botanická zahrada s cennými stromy.

Rodinný penzion a restaurace Hradní bašta v Bečově nad Teplou prošel důkladnou rekonstrukcí trvající 7 let. Stará část je zrekonstruovaný patrový domek z roku 1761. K domku patří průchod do bývalé židovské čtvrti (tzv. Židovská branka). Nachází se zde horní restaurace, vinný sklípek a 8 pokojů. Nová část byla přistavěna. K dispozici je tu 8 pokojů, dolní restaurace s konferenčním sálem a vinotéka. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, televizí se satelitním příjmem a pevným či bezdrátovým připojením na internet. Z pokojů se Vám naskytne krásný výhled na zámek, bečovské náměstí nebo do okolní krajiny.

 

Blatná


  

Blatná je město v okrese Strakonice v Jihočeském kraji, 18 km severně od Strakonic. Své jméno získala od blat, mezi nimiž byla založena. Město je obklopeno pahorky, které na severu přecházejí v lesní masiv Brd. K Blatné neodmyslitelně patří blatenský zámek. Jako takový si zahrál v řadě filmů a pohádek a náleží k nejvyhledávanějším filmařským lokalitám. Šíleně smutná princezna, patřící k perlám české kinematografie, tu vznikla už v roce 1967, o dva roky dříve zde filmaři natáčeli Bílou paní. Nejslavnější období zámku je svázáno s rodem Lvů z Rožmitálu, Jaroslav Lev z Rožmitálu se dokonce stal švagrem krále Jiřího z Poděbrad. Při prohlídce historických interiérů lze navštívit také pracovnu přírodovědce, lékaře a fyziologa J. E. Purkyně, který na Blatné působil v první polovině 19. století. Volně se můžeme procházet anglickým parkem o rozloze 42 ha, který vznikl na místě obory z 1. poloviny 19. století. V jižní straně parku se nalézá grotta, umělá jeskyně, dlouhá 150 m. V parku volně pobíhá stádo daňků skvrnitých, rostou tam rozmanité cizokrajné rostliny. V okolí Blatné stojí za vidění 30 tun vážící viklan u obce Kadov, který patří k největším v Česku, anebo kostel sv. Jana Křtitele v Paštikách, jedno z posledních děl barokního architekta K. I. Dienzenhofera.

 

Čechtice


Městys Čechtice leží 33 km jihovýchodně od Benešova, nejbližšími městy jsou Vlašim a Zruč nad Sázavou, které jsou od Čechtic vzdáleny necelých 20 km. První zmínka o obci se datuje do roku 1315, kdy byly v majetku vladyků z Čechtic. Majitelé zdejšího panství se ale poměrně často střídali, častokrát si za své sídlo zvolili jiné, podobně velké okolní obce. V letech 1655 - 1658 vznikl na náměstí trojkřídlý zámek, ve kterém od té doby sídlili další správci panství. V letech 1835 - 1844 pobýval na katastru obce, na zámečku v Růžkových Lhoticích, hudební skladatel Bedřich Smetana. V roce 1926 odkoupila obec zámek na náměstí a změnila ho na školu. Po druhé světové válce byl veškerý majetek zdejší šlechty znárodněn. V současné době je čtyřhvězdičkový barokní zámek v Čechticích nově zrekonstruován a nabízí pohodlné ubytování, pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem a sociálním zařízením, dále disponují minibarem, pohodlným stylovým nábytkem, televizí se satelitním příjmem a bezplatným bezdrátovým připojením k internetu. Stravování hostů zajišťuje příjemná stylová hotelová restaurace. V okolí můžete navštívit řadu turistických zajímavostí, např. zámek Jemniště či Konopiště, hrad Český Šternberk, města Vlašim, Zruč nad Sázavou či klášter Želiv. Nedaleko se tyčí bájná hora Blaník

 

Úborsko


Úborsko je malá vesnice zasazená do podhůří Šumavy, je částí obce Běhařov v okrese Klatovy. Nachází se asi 1 km na jih od Běhařova. Prochází tudy železniční trať Horažďovice – Domažlice. Na pomyslném trojúhelníku Janovice nad Úhlavou, Nýrsko a právě Úborsko se nachází penzion U Jandů a představuje „bránu“ do Národního parku Šumava. Penzion je velice solidně vybaven v evropském standartu. Je možné se ubytovat ve dvou budovách (starý penzion a nový penzion). Pokoje mají vlastní sociální zařízení, vždy s televizí a satelitem. Původní klasická venkovská hospůdka se začala rekonstruovat v roce 1990, nebylo opomenuto ani okolí. Pro aktivní odreagování se vybudovaly dva tenisové kurty, hřiště na volejbal a basket. Návštěvníci penzionu mají k dispozici venkovní bazén, který hojně navštěvují hlavně děti. Na místě původní maštale se dnes nachází sauna, infrasauna a perličková koupel.

Okolí Úborska láká k návštěvám různých památek, např. rozhledna Svatá Markéta v blízkosti obce Dlažov nebo přehrada Nýrsko. Milovníci hradů a zámků mohou navštívit vodní hrad Švihov, který se jako jeden z nejmladších a nejlépe dochovaných českých hradů nachází v údolí řeky Úhlavy při okraji stejnojmenného městečka severně od Klatov. Ve starobylých Klatovech určitě navštivte barokní lékárnu, katakomby nebo černou věž.

 

 

Resort Poppy v Březové u Karlových Varů


Hotel Poppy, vybudovaný v 70. letech minulého století a zrekonstruovaný v roce 2010, vás okouzlí elegantním interiérem a příjemnou atmosférou. Díky své poloze v blízkosti kolonády v Karlových Varech a vybavenosti je hotel ideálním místem pro rekreační pobyty, relaxační pobyty a pobyty kombinující lázeňskou péči s moderním wellness. Hotel nabízí ubytování v 62 komfortně vybavených dvoulůžkových pokojích. Elegantně a moderně zařízené pokoje jsou zajímavě řešeny prosklenou koupelnou. Všechny pokoje jsou dále vybaveny LCD televizí se satelitním příjmem, minibarem a internetovým připojením. Součástí hotelu je stylová restaurace a elegantní bar s klavírem. Stylová hotelová restaurace nabízí příjemné posezení a široký výběr teplých i studených jídel. Hotelovým hostům nabízí hotel celodenní stravování. Snídaně jsou podávány formou bohatých bufetových stolů, obědy formou menu inspirovaným sezonními surovinami a večeře formou tříchodového menu. Za příznivého počasí můžete posedět na letní terase. V nově vybudovaném Balneo Poppy se zbavíte zdravotních neduhů a naopak získáte novou energii a vnitřní klid. Krásná okolní příroda s hustými lesy přímo vybízí k pěší turistice a cyklistickým vyjížďkám. Rekreační možnosti nabízí vodní nádrž Březová. Centrum lázeňského města Karlovy Vary vám je snadno dostupné MHD, autobusová stanice leží v těsné blízkosti hotelu a po pár minutách jízdy se můžete procházet po krásné kolonádě a ochutnávat místní léčivé prameny. Lanovkou se svezte k rozhledně Diana, ze které je překrásný výhled na město a jeho okolí.

 

Jablonné v Podještědí – resort Malevil


Resort Malevil leží v srdci Lužických hor u vesnice Heřmanice v Podještědí, přibližně 25 km od Liberce a 28 km od České Lípy. V Malevilu si můžete odpočinout nebo si aktivně zasportovat v jednom z nejkrásnějších areálů v severních Čechách. Obklopen Jezevčím, Zámeckým a Kamenným vrchem s výhledem na dominantní Ještěd či Hvozd zapůsobí na každého návštěvníka jako pohádkové zjevení. Resort Malevil nabízí několik druhů ubytování. Můžete strávit pobyt v hotelových pokojích a apartmánech v hlavní budově resortu, v komfortních srubech nebo v penzionech, které jsou vhodné pro větší skupiny. K dispozici jsou golfová hřiště, tenisové kurty, plavecký bazén, squash atd. Resort nabízí velké množství adrenalinových zážitků, pro děti jsou připraveny venkovní hřiště, trampolíny a malá ZOO.

Jablonné v Podještědí je obec v okrese Liberec, kde žije něco málo přes 3 tisíce obyvatel a má rozlohu necelých 60 km². Je to jedno z nejstarších severočeských měst pocházející ze 13. století plné zajímavostí – místo odpočinku svaté Zdislavy a jediné město v Čechách navštívené Napoleonem I. Je tu k vidění mnoho zajímavostí... Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Jablonné je poseto nádhernými roubenkami. Mnohé jsou opraveny a vypadají úžasně. Kousek odtud pak lesem dojdete ke krásnému zámku Lemberk (natáčela se tu pohádka Tajemství staré bambitky). Státní zámek je ve správě Národního památkového ústavu a je zajímavý také tím, že zde pobývala svatořečená Zdislava z Lemberka.

 

Třebíz - Hotel Pod Sluncem


 

Malá středočeská obec Třebíz leží 8 km od města Slaný (okres Kladno) v nadmořské výšce 306 m. Nad vsí se zvedá mírný vrch Na drahách. Nedaleko Třebíze začíná údolí Slánského podlesí a přírodní park Džbán. Okrajem vsi vede významná silnice první třídy č. 7 z Prahy do Loun a dále. Obec je sídlem Národopisného muzea Slánska a díky výjimečně zachovalé zástavbě bylo jádro vsi v roce 1995 prohlášeno vesnickou památkovou rezervací. V blízkém i vzdálenějším okolí Třebíze se nachází spousta míst, která stojí za to navštívit. Na třebízské návsi můžete vidět a navštívit několik historických objektů, z nichž ten nejstarší, Cífkův statek, pochází z konce 16. století. Na Cífkově statku se natáčelo několik filmů, seriálů a pohádek, například První republika nebo Nejkrásnější hádanka. Okolí Třebíze je krajem starých zvonic, z nichž jedna se nachází na hřbitově v sousedních Kvílicích. Byla postavena v 16. století a je ze všech zvonic v regionu nejstarší. Nejvyšší menhir v Česku, 3,5 metru vysoký balvan ze železitého pískovce, se nachází v poli nad nedalekou obcí Klobuky. Tajemná stavba, nedokončený chrám v Panenském Týnci pravděpodobně ze 14. století, se původně měla stát monumentálním trojlodním kostelem ve stylu vrcholné gotiky. Stavbu se ale bohužel nikdy nepodařilo dokončit. Toto místo je známé především díky údajnému zdroji pozitivní léčivé energie, která vychází ze země právě uprostřed nedostavěné chrámové lodi.

V hotelu Pod Sluncem jsou všechny pokoje standardně vybaveny televizí se satelitním příjmem, telefonem a mají vlastní sociální zařízení se sprchovým boxem, vysoušečem vlasů a kosmetickými prostředky. Na všech pokojích a v celém areálu hotelu včetně dvora je zdarma k dispozici bezdrátové připojení k internetu. Součástí hotelu je také wellness centrum. Můžete vybírat ze široké nabídky masáží a dalších procedur (zábaly, kosmetické masky, lymfodrenáže nebo zkrášlující suché uhličité koupele). Ve venkovních vířivkách můžete relaxovat doslova za každého počasí. Ve vodě o teplotě 37 stupňů vás nemusí trápit, že venku zrovna mrzne a kolem leží sníh.

 

Penzion Rozmarná Róza


  

Malé městečko Štěchovice se nachází ve Středočeském kraji asi 30 km od Prahy a protéká jím řeka Vltava. V obci se do Vltavy vlévá říčka Kocába, kolem níž je mnoho trampských osad a krásná příroda. V okolí se nachází mnoho zajímavých lokalit, které je možné navštívit. Milovníci trampování se mohou vydat slavnou Povltavskou stezkou do jedné z prvních trampských osad, tzv. Ztracenky, lze se projít po hrázi Slapské nebo Štěchovické přehrady. Štěchovická přehrada byla vybudována ve válečných letech 1939-45 jako stupeň vltavské kaskády mezi Slapy a Vraným a pod její hladinou zmizely i dříve obávané Svatojánské proudy, divoká část řeky s vyčnívajícími skalisky o délce 7 km, zdolávající spád 20 m. Dominantou Štěchovic je architektonicky velmi hodnotný kostel sv. Jana Nepomuckého postavený v secesním slohu v letech 1911-14. Za necelou půlhodinku autem se ze Štěchovic dostanete k neoklasicistnímu zámku Jablonná nad Vltavou, který byl postaven v první polovině 18. století, patrně na místě starší vodní tvrze, a prošel úpravami ve druhé polovině 19. století. Zámek Jablonná nad Vltavou je typickým reprezentantem sídla drobné šlechty či letních rezidencí. Lze navštívit také historický statek v Malčanech, od roku 2011 je jeho vlastníkem skupina chovatelů koní v čele s výraznou osobností českého herce Václava Vydry. Z usedlosti se stalo významné chovatelské středisko koní a je zde také zřízeno turistické centrum, které poskytuje škálu služeb všem návštěvníkům.

Penzion Rozmarná Róza je místem vhodným k odpočinku, k dispozici je sedm stylově zařízených pokojů, každý s vlastním příběhem a jinou atmosférou. Takže se vám může stát, že přespíte v „Pokušení“, v „Andílkově“ nebo také třeba v „Pekle“. Z penzionu je krásný výhled na betonový most E. Beneše, který se klene před Vltavu. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a wifi.

 

Tábor


  

Tábor je město v Jihočeském kraji, 50 km severně od Českých Budějovic na řece Lužnici. Žije zde přibližně 34 tisíc obyvatel, a je tak po Českých Budějovicích největším městem v kraji. Spolu se Sezimovým Ústím a Planou nad Lužnicí pak vytváří městskou aglomeraci s více než 45 tisíci obyvateli. Tábor byl založen na jaře roku 1420 husity a pojmenován podle hory Thabor u Nazaretu v dnešním Izraeli. Je regionálním centrem turistického ruchu. V roce 1492 byla pro vyřešení problémů se zásobováním vodou na východním okraji města vybudována vodní nádrž Jordán, je nazvána podle řeky Jordán ve Svaté zemi. Voda z ní byla vytlačována do vodárenské věže, odkud přitékala do sedmi městských kašen. Historické jádro je městskou památkovou rezervací. Lákadlem pro návštěvníky je zejména historie husitského hnutí. Ze starobylého města s biblickým názvem Tábor vyráželi husité na své vítězné výpravy – a se slavnou minulostí se zejména v historickém centru dodnes setkáte téměř na každém kroku. Vhodnou kulisou k poznávání města jsou zdobené štíty měšťanských domů, pomník Jana Žižky z Trocnova i gotická radnice. Pro mlsaly a milovníky sladkostí je tu Muzeum čokolády a marcipánu. A kdo má rád zvířata, ten by se měl vypravit jedné z nejmladších zoo u nás, otevřené v roce 2011.

V nedalekém Sezimově Ústí v letech 1930 - 1931 si Edvard Beneš se svou ženou Hanou nechal postavit letní dům. Pro manžele Benešovy vila znamenala skutečný domov, kde odpočívali a scházeli se s přáteli, mezi nimiž vynikali např. Karel Čapek s Olgou Scheinpflugovou a Jan Masaryk. Po smrti svého muže v roce 1948 vilu obývala od jara do podzimu paní Hana Benešová. Ve své závěti vilu s většinou nábytku odkázala táborskému Muzeu husitského revolučního hnutí, aby v ní vytvořilo důstojný památník jejímu muži. Po její smrti však dům v roce 1975 převzal Okresní národní výbor v Táboře a převedl ho do majetku Úřadu předsednictva vlády ČSSR. Ten pak vilu používal k rekreacím předních představitelů a za tím účelem také provedl zásadní změny v interiérech. Byly vybourány některé příčky a vila byla kompletně zařízena novým, tehdy moderním nábytkem. V letech 2006-2009 pak Úřad vlády ČR nechal provést kompletní rekonstrukci domu, kterému se tak vrátila původní podoba (byl navrácen původní nábytek, vytvořeny kopie některých interiérových prvků apod.). Od jara 2009 je vila se zahradou zpřístupněna pro veřejnost, a tak je naplněna poslední vůle Hany Benešové.

 

Plzeň


  

Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava, z nichž vzniká řeka Berounka. Žije zde přibližně 171 tisíc obyvatel, a je tak čtvrtým největším městem v České republice.

Plzeň je známá jako průmyslové a pivovarnické město. V rozsáhlých továrních halách bývalé Škodovky se vyrábějí dopravní prostředky a průmyslové stroje, na druhé straně krajské metropole se pak vaří známá piva Prazdroj a Gambrinus. Spodně kvašený světlý ležák se označuje jako pivo plzeňského typu, celosvětově pak jako Pilsner nebo Pils, podle německého jména města Pilsen. Plzeň má i podstatný kulturní význam. Nacházejí se tu početné kulturní domy a divadla. Ve městě sídlí také biskupství plzeňské diecéze. Vysoké školství zastupují Západočeská univerzita a Lékařská fakulta Univerzity Karlovy. V roce 2015 byla Plzeň (společně s belgickým Monsem) vyhlášena Evropským hlavním městem kultury. 

Současné historické jádro města má pravidelnou síť ulic s obdélníkovým náměstím Republiky uprostřed (139 × 193 m), jemuž vévodí katedrála sv. Bartoloměje, budovaná od roku 1290. Právě zde se nachází hotel Central, vystavěný v roce 1972 na místě bývalého domu a hostince „U zlatého orla“.

 

Sudoměřice u Bechyně


  

Obec Sudoměřice u Bechyně se nachází v jižních Čechách v okrese Tábor. Město Tábor je odtud vzdáleno cca 18 km, město Bechyně 5 km a město Týn nad Vltavou zhruba 15 km. Katastr obce se rozkládá na 2489 ha, z toho činí 250 ha lesy, v nadmořské výšce 390 - 460 m.n.m. V obci v současné době trvale žije 760 obyvatel. Zemědělské pozemky obhospodařují soukromé zemědělské podniky. Na katastru obce se rozkládá i devítijamkové golfové hřiště.

Černickou oboru založil v roce 1586 Petr Vok z Rožmberka. Sloužila zejména k chovu černé zvěře, daňků a jelenů. V roce 1880 byla v části obory zřízena jedna z nejstarších přírodních rezervací v Čechách. Původně obora zaujímala rozlohu 4 500 ha. V roce 1781 byla zmenšena a nyní je její rozloha něco málo přes 2 000 ha a naleznete v ní šest větších rybníků. Penzion Černická obora sídlí v Sudoměřicích u Bechyně přímo v areálu Golf Resortu Bechyně. Pohodlné ubytování je pro hosty připraveno ve 13 standardně zařízených dvoulůžkových pokojích typu Deluxe a Standard, které jsou vybaveny rustikálním nábytkem.

Nedaleká Bechyně je město s bohatou historií a množstvím památek, podle pověsti je založila kněžna Libuše. V nedávné minulosti byly po dlouhé odmlce zpřístupněny interiéry zámku. Nově zpřístupněnou památkou je rovněž bývalý františkánský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Terasovité klášterní zahrady s uchvacujícím pohledem do hlubokého údolí Lužnice a pódiem pod širým nebem hostí hudební, sochařské i divadelní festivaly. Z větší části zůstalo zachováno i původní středověké městské opevnění. Bezesporu nejúchvatnější pohled na město nabízí monumentální 52 m vysoký a více než 200 m široký železobetonový most, nazývaný hrdě „Bechyňská duha“. Klidné, tiché a romantické stezky v zalesněném údolí Lužnice nabízí nepřeberné možnosti procházek a výletů, například romantický kaňon Židovy strouhy se slepencovými skalami a jeskyněmi.

 

Vigvam resort v Němčicích u Kolína


  

Moderní víceúčelový areál Vigvam resort v Němčicích u Kolína byl slavnostně otevřen 11. 11. 2011 v 11:00. Vigvam resort nabízí netradiční prostory a služby na nejvyšší úrovni pro pořádání nejrůznějších společenských, firemních i kulturních akcí. Strávit zde noc můžete v klasickém penzionu, ale můžete se také netradičně ubytovat v obytném sudu s vlastním WC a koupelnou. Samozřejmostí je špičkový cateringový servis, využívající pouze kvalitní suroviny od lokálních dodavatelů. Z hlediska volnočasových aktivit nabízí Vigvam resort celou řadu možností - bowling, šipky či fotbálek. Stylově a moderně vybavené wellness centrum se nachází ve stejné budově jako bowling, takže můžete propojit zábavu s odpočinkem. Dominantou celého resortu je celodřevěný vigvam. Se svou výškou 22,92 metrů je nejvyšší stavbou svého druhu na světě! Prostor vigvamu je možné využít pro pořádání široké škály akcí - od soukromých oslav, přes módní přehlídky a svatby, až po koncerty a firemní akce. Celková kapacita vigvamu činí 280 míst k sezení! Součástí vigvamu je také bar a přilehlé grilovací centrum s venkovním posezením. Na své si určitě přijdou příznivci vína, protože zdejší sklípek s víny je naprosto skvělý a ještě skvělejší je majitel zdejšího resortu, který patří mezi světově uznávané degustátory a členy VOC. Vigvam resort se nachází v krásném přírodním prostředí, přesto nedaleko takových měst jako Poděbrady nebo Kolín, které nabízejí velké množství kulturních památek. Za zmínku určitě stojí návštěva Národního hřebčína v Kladrubech, který se nedávno stal další památkou Unesco.

 

Kutná Hora


  

Kutná Hora je město ve Středočeském kraji. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých královských měst. Jak název města naznačuje, souvisí jeho historie s těžbou („kutáním“) stříbrných rud a tavením stříbra. Ve středověku koncem 13. století poskytoval zdejší revír zhruba jednu třetinu produkce stříbra v Evropě. Kolem roku 1300 vydal král Václav II. nový horní zákon, který stanovil královská práva nad těžbou stříbra i mincovnictvím, zavedl jednotnou minci a ražení soustředil v Kutné Hoře. Pod vedením italských odborníků z Florencie se v nové mincovně, která se podle nich jmenuje Vlašský dvůr, začaly roku 1300 razit pražské groše. Bohatství kutnohorských dolů se stalo základem královské moci v Čechách a hlavním zdrojem prostředků na velkolepé stavby Lucemburků po celé 14. století. Král Karel IV. i Václav IV. si proto města velmi hleděli, podporovali je v různých sporech i při zvelebování městských staveb. Vlašský dvůr se stal sídlem krále Václava IV. Kutná Hora hrála významnou roli v národním obrození. Narodil se zde archeolog Jan Erazim Vocel a dramatik Josef Kajetán Tyl, v letech 1850–1851 zde žil a pracoval Karel Havlíček Borovský a vzniklo zde mnoho národních spolků a sdružení. Historické centrum Městské památkové rezervace spolu s kostelem sv. Barbory a kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci je od roku 1995 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Na okraji historického centra, v místech, kudy ve středověku vedly městské hradby, jejichž část se dodnes zachovala i s tzv. Katovou brankou, jediným místem, kudy mohl mistr kat vcházet do města konat svou práci, se nachází hotel s příhodným názvem – hotel U Kata. Hotel prošel v roce 2010 celkovou rekonstrukcí.

 

Praha – botel Admirál


  

Praha je hlavní město a současně největší město Česka, zároveň je 13. největším městem Evropské unie. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale není jeho součástí, je samostatným samosprávným celkem. Je také sídlem velké části státních institucí a množství dalších organizací a firem. Sídlí zde prezident republiky, parlament, vláda, ústřední státní orgány a jeden ze dvou vrchních soudů. Mimoto je Praha sídlem řady dalších úřadů, jak ústředních, tak i územních samosprávných celků; sídlí zde též ústředí většiny politických stran, hnutí a iniciativ a centrály téměř všech církví, náboženských a dalších sdružení s celorepublikovou působností registrovaných v ČR. Praha je také všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu, největšího hradního komplexu na světě, je památkovou rezervací Unesco. Právě historické jádro města a mnohé památky přilákají ročně miliony turistů ze zemí celého světa.

Botel Admirál nabízí romantické a pohodlné ubytování v centru města mezi Vyšehradem a mostem Palackého, na levém břehu Vltavy. Václavské náměstí a další historické památky jsou od botelu vzdáleny 15 minut chůze. Elegantní dřevěný nábytek a mosazné prvky zdobení dotvářejí exkluzivní atmosféru hotelu, nočního klubu a všech pokojů. Stylově zařízený restaurant, který svou vůní dřeva, zdobeného mosazí a kulatými stoly, připomíná časy starých luxusních parníků, svým hostům nabízí příjemné posezení s krásným výhledem na Vltavu a panorama Prahy, bohatý výběr pokrmů z české i mezinárodní kuchyně, široký sortiment nápojů, značkových vín a samozřejmě Smíchovské pivo "Staropramen ležák". Botel Admirál byl postaven v českých loděnicích jako poslední ze tří pražských botelů. Lodní těleso botelu bylo postaveno jako třípodlažní plovoucí objekt ocelové konstrukce, který je napojen na městské inženýrské sítě s vlastním plynovým vytápěním. Botel je určen k celoročnímu hotelovému a restauračnímu provozu. Po dvaceti letech své existence byl botel v roce 1993 privatizován. Jeho vlastníkem a provozovatelem se stala Cestovní agentura Allvatours s .r.o., která je svým charakterem a postavením ryze českou společností a rodinným podnikem. Botel Admirál prošel postupně celkovou rekonstrukcí a získal opět svůj lesk a styl. V současné době je tomu již 44 let, kdy se botel stal neodmyslitelnou součástí koloritu staré Prahy.

 

Resort Stein


  

Hotel Resort Stein *** leží v obci Skalka jen 3 km od Františkových Lázní. Krásně si tu odpočinete díky spojení s okolní přírodou. Pokoje disponují vlastním sociálním zařízením, SAT TV, trezorem a ledničkou. Vybavené jsou v různých stylech od rančového po luxusní. Hotel má také vlastní ekofarmu a minizoo, kde si můžete domluvit vyjížďky na koních jak v anglickém, tak i ve westernovém stylu. Součástí hotelu je wellness, který svým hostům nabízí různé druhy lázní, finskou saunu, římské aroma koupele, masáže, terapeutická cvičení, whirpool a venkovní bazén. Pokud máte náladu na něco netradičního, můžete vyzkoušet danárium, kombinaci sauny a parní lázně. Na koho je sauna příliš horká, může vyzkoušet římskou aroma lázeň o teplotě 35 - 60 °C, rozhodující je zde takřka 100% vlhkost vzduchu. Celý wellness je v country stylu, kde se snoubí odpočinek s okolní přírodou. Součástí hotelu je jedinečná rustikální restaurace, která má na svém menu nabídku jak tradiční české kuchyně, tak zahraniční speciality. Specialitou restaurace je jehněčí maso z vlastní ekofarmy. V letních měsících si hosté mohou vychutnat steaky přímo z venkovního grilu. Večer lze strávit v cowboy´s and biker´s baru, který je zařízen ve stylu amerických barů a je vyhrazen zejména pro milovníky silných motorek.

Objekt, ve kterém se nachází hotel a restaurace, vznikl celkovou rekonstrukcí zemědělské usedlosti z 19. století. Okolí hotelu nabízí širokou nabídku cyklostezek. Hotel samotný nabízí velké množství volnočasových aktivit. Hosté si mohou užít vyjížďku na koni, čtyřkolkách nebo si zapůjčit loďku. Nahlédnutí do historie pak nabízí 6 km vzdálený Cheb s různými historickými pamětihodnostmi. V okolí lze také navštívit národní přírodní rezervaci Soos nebo lázeňská města Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Karlovy Vary.

 

Klatovy


  

Klatovy jsou město v Plzeňském kraji, 40 km jižně od Plzně. Protéká jím Drnový potok, který se vlévá za městem do Úhlavy. Pošumavské město založil král Přemysl Otakar II. okolo roku 1260. Žije zde přibližně 22 tisíc obyvatel a je tak druhým největším městem v kraji. Město je někdy také nazývané „brána Šumavy“. Od první poloviny 19. století se v Klatovech začal rozvíjet textilní průmysl – první manufaktury přádelnické a plátenické výroby. V roce 1813 se podařilo místním pěstitelům vyšlechtit z drobných francouzských karafiátů „klatovské karafiáty“. Tyto květiny pak reprezentovaly Klatovy na mnoha světových výstavách.

Dominantou města je Černá věž. Byla postavena v letech 1547 až 1557 za účelem vytvořit symbol bohatství a také jako místo, z něhož bylo možné přehlédnout celé město a zamezit tak požárům. Na věž navazuje budova radnice. Postavena byla roku 1557, ale prodělala mnoho stavebních úprav, naposled v letech 1923 až 1925 do novorenesančního slohu. Další dominantní památkou je barokní jezuitský kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce. Kostel se drží klasické koncepce jezuitů – má půdorys latinského kříže a kopuli nad křížením ramen. Vnějšek kostela reprezentují barokní portály Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Pod kostelem se nacházejí klatovské katakomby, podzemní prostory určené k pohřbívání jezuitů i osob, které nebyly členy řádu. Pohřbívalo se v nich, dokud to patent císaře Josefa II. roku 1783 nezakázal. Katakomby mají důmyslný větrací systém, který umožňuje udržovat optimální teplotu pro konzervaci mumifikovaných těl. Dnes je jich zachovalých kolem třiceti. V sousedství kostela je také jezuitská kolej, dnes sídlo Městské knihovny Klatovy, Městského ústavu sociálních služeb Klatovy a kanceláří některých odborů městského úřadu. Na hlavním náměstí lze nalézt i barokní lékárnu „U Bílého jednorožce“, v níž je dnes muzeum dokumentující vývoj lékárnictví od roku 1776 až do roku 1966, kdy samotná lékárna ukončila svoji činnost. V jejím sousedství se nachází galerie U Bílého jednorožce.

Tříhvězdičkový Wellness hotel Centrál vás přenese do atmosféry 30. let minulého století. Byl postaven již v roce 1929 a jeho interiér tuto dobu evokuje i svým vybavením. Je dokonce obohacen o výtvarné umění nejen na stěnách. Hotel má zkrátka svého nezaměnitelného ducha.

 

Jičín


  

Jičín je okresní město v Královéhradeckém kraji v severovýchodních Čechách, nachází se v krásném prostředí Českého ráje, žije zde 16 551 obyvatel. S Jičínem je především spojeno působení Albrechta z Valdštejna, vrchního velitele císařských vojsk za třicetileté války, který v Jičíně jako frýdlantský vévoda provedl rozsáhlou přestavbu. Za jeho vlády město zažilo největší rozmach, do dnešní doby si zachovalo historický ráz a jeho návštěva zanechá nezapomenutelný zážitek. Pro množství historických památek, od gotických až po prvorepublikové, je Jičín turisticky vyhledávaným místem. Od roku 2016 se město pyšní titulem „Historické město roku“. Centrum města tvoří náměstí, které je ze všech stran lemováno podloubím. Již z dálky vítá turisty, přijíždějící do Jičína, Valdická brána. Valdickou branou se vstupuje kolem kostela sv. Jakuba do jihovýchodního rohu Valdštejnova náměstí. Nejcennější domy stojí v jihozápadní a západní části náměstí. Dále se zde nachází Mariánský sloup z roku 1702 a dvě kašny. V jihovýchodní části náměstí se nachází zámek. Židovské osídlení části města připomíná židovská synagoga, jež se nalézá cca 100 metrů severně od Valdštejnova náměstí. Historie jičínské synagogy spadá do konce 70. let 18. století, první doložená zpráva pochází z května roku 1773, kdy byla na střechu synagogy umístěna Davidova hvězda.

Každoročně se v Jičíně pořádá akce pro děti „Jičín – město pohádek“. S Jičínem je spojen také loupežník Rumcajs, který v pohádkách Václava Čtvrtka a Radka Pilaře sídlil ve fiktivním lese Řáholci. Při zmínce o dětech je nutno zmínit Rumcajsovu ševcovnu, V expozici, která je věnována spisovateli Václavu Čtvrtkovi a malíři Radku Pilařovi, zejména děti najdou nejen Rumcajse s Mankou a synkem Cipískem, ale i Mančinu zahrádku, Cipískovu zoologickou zahradu a pravou ševcovskou dílnu. Jičín má zajímavou atrakci pro návštěvníky města, zejména rodiny s dětmi. Radnice ve městě a jeho nejbližším okolí vyznačila pohádkovými symboly z knížek Václava Čtvrtka trojici vycházkových tras, které vás provedou kolem pamětihodností a seznámí vás i s dalšími možnostmi trávení volného času v Jičíně. Stezky nesou příznačné názvy Rumcajsova, Mančina a Cipískova.

 

Náchod


  

Náchod je město v Královéhradeckém kraji v turistickém regionu Kladské pomezí na severovýchodě Čech. Bylo založeno v polovině 13. století rytířem Hronem z rodu Načeradiců. který založil i hrad, sloužící k ochraně území, kterým procházela stará obchodní zemská cesta spojující Prahu s Kladskem (Polsko) a pod ním pravděpodobně i město. Hrad se nacházel na strategicky důležitém vyvýšeném místě, kde se zemská stezka zužovala do průsmyku nazvaného Branka. První písemná zmínka o městě pochází z roku 1254. Žije zde přibližně 20 tisíc obyvatel. Náchodem protéká řeka Metuje. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Díky nově přestavěným lázním (2020) Náchod znovu získal titul lázeňského města. Dříve byl také významným textilním centrem, říkalo se mu „Manchester východu.“

Kromě lázní se město může pyšnit renesančním zámkem, který byl z původního obranného hradu přestavěn rodem Smiřických v 16. - 17. století. O náchodském zámečku vršku kulatého jste si určitě zpívali už na základní škole, ale zajímavých míst jako dělaných pro výlety tu najdete mnohem víc. Například náměstí se dvěma radnicemi, v jehož dlažbě je zasazena koňská podkova. Když se na ni postavíte a budete si něco přát, prý se vám to splní! V Náchodě se můžete vypravit na exkurzi do pivovaru anebo do muzea, ve kterém jsou vystaveny dva atraktivní modely města s okolím a dioramata s figurínami v životních velikostech, zachycující významné okamžiky regionu. Domácí zvířata si prohlédnete v zookoutku Babiččin dvoreček, v exotáriu v Bartoňově vile naopak uvidíte plazy, želvy, krokodýly, varany či opice. K výletům do okolí láká dělostřelecká tvrz Dobrošov a nedaleká Jiráskova chata s rozhlednou, postavená podle projektu architekta Dušana Jurkoviče. Náchod je rodištěm Josefa Škvoreckého, s Malými Svatoňovicemi je spojeno jméno bratří Čapků, v nedalekém Hronově se narodil Alois Jirásek, s tímto krajem je také spojeno jméno Boženy Němcové. Penzion Tereza je postaven v originální architektuře. Nachází se v klidném prostředí 1 km od Náchoda, hostům poskytuje komfortní ubytování hotelového typu po celý rok. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, wifi internet, televizi se satelitním příjmem a balkon. V objektu pro relax se nachází sauna, solárium a masážní křeslo. V letních měsících je k dispozici venkovní vyhřívaný bazén. Místní Jiráskovo koupaliště s restaurací se nachází 500 m od penzionu. Autobusová zastávka je u příjezdové cesty k penzionu.

 

Loket


  

Loket je historické město v Karlovarském kraji, kterému dominuje více než 800 let starý kamenný hrad. V mládí na něm pobýval Karel IV. a město bylo významným centrem českého království. V novověku začal jeho význam postupně klesat. V polovině 19. století na to zareagoval purkmistr Martin Kopecký nápadem vybudovat v okolí turistické stezky a vyhlídky. Uvědomoval si totiž význam cestovního ruchu a chtěl přilákat návštěvníky z nedalekých lázní. Loketskými lesy vede několik desítek kilometrů stezek. Jednou z nich je i Goetheho stezka s trasou dlouhou něco málo přes jeden kilometr. Na ní si mohou turisté užívat jedinečné výhledy na historické centrum města. Slouží k tomu hned několik vyhlídek a skalních vyvýšenin.

Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka. Díky 26 m vysoké hradní věži si můžete všechno pěkně prohlédnout z ptačí perspektivy, včetně náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice, historických měšťanských domů a zbytků hradeb. Návštěvníky neláká jen středověký hrad, ale také pivovar, sbírka lázeňských pohárků, pár kuriózních soch, několik muzeí a navíc ještě pár snadno dosažitelných míst v okolí – třeba Svatošské skály v údolí Ohře. Pohádkovou atmosféru Lokte milují filmaři, naposled jste ho mohli obdivovat ve vánoční reklamě čokolády Milka.

Penzion Masonic House najdete na náměstí historického královského města Loket, přímo v centru památkové rezervace. V přízemí penzionu se nachází Café Masonic House. Celý interiér Café-baru vám přiblíží svou kuriózní sbírkou dokumentů dobu dávno minulou a seznámí vás s historií kultu kubánských doutníků Fidela Castra, představí Kubu před i po vítězství revoluce, najdete tu autentické fotografie Fidela Castra, Che Guevaru, staré akcie, dokumenty o obchodu s otroky z Afriky, i coolies z Činy, staré pasy, vyznamenání, podpisy prezidentů, králů a dalších významných osobností, z nichž mnohé ovlivnili vývoj světa. Součástí Masonic Housu je jedinečné Muzeum tajných spolků, je jedním ze sedmi muzeí na světě, schraňuje více jak 700 exponátů. Sbírka se svojí výjimečností řadí k světovým unikátům a její symbolické umístění v historickém centru královského města Loket jen podtrhuje její tajemnost a spiritualitu .

 

Hrubá Skála


 

Hruboskalsko patří mezi nejznámější skalní města a je charakteristické impozantními věžemi dosahujícími výšky až 55 metrů a strmými kaňony. Obec Hrubá Skála leží v Českém ráji nedaleko Turnova v okrese Semily v Libereckém kraji, nachází se v bezprostřední blízkosti zámku Hrubá Skála, který byl vystavěn na skalním pískovcovém masivu ve druhé polovině 14. století. Z obce jsou dobře dostupné všechna turisticky významná místa v okolí: hrady Trosky a Kost, město Turnov, hora Kozákov, Prachovské a Klokočské skály a další přírodní a kulturní památky. U Hrubé Skály začíná jedna z nejoblíbenějších výletních tras v Českém ráji, která vede Hruboskalským skalním městem s řadou vyhlídkových plošin ke skalnímu hradu Valdštejn a dál až ke skalní vyhlídce Hlavatice nad Turnovem. Cestou si můžete prohlédnout Adamovo lože, arboretum Bukovina či skalní rozsedlinu Myší díra, značené odbočky vás zavedou na symbolický lesní hřbitov horolezců a Mariánskou vyhlídku. Kdysi středověký hrad, pak renesanční zámek, v druhé polovině 20. století rekreační středisko a nyní čtyřhvězdičkový wellness hotel se stylově vybavenými romantickými interiéry, to všechno je Hrubá Skála. Stojí na pískovcových skalách jihovýchodně od Turnova nad stejnojmennou obcí. Před zámkem si prohlédněte klasicistní kostel sv. Josefa, částečně vysekaný ve skále, nezapomeňte ani na hruboskalský obecní úřad; sídlí v památkově chráněné Řezníčkově vile, řazené mezi skvosty Českého ráje. Na zámku a v jeho blízkém okolí bylo filmaři natočeno několik filmů a pohádek, z nichž nejznámější je zcela jistě Princ Bajaja.

 

Mělník


Mělník je město ve Středočeském kraji, nachází se asi 30 km na sever od Prahy. Leží na pravém břehu Labe u soutoku s Vltavou, historické centrum se rozkládá na opukové vyvýšenině obtékané ze severovýchodu potokem Pšovkou. Město má kolem 20 000 obyvatel. V okolí Mělníka je několik vinohradů a najdeme tu také ovocné sady. Podle Kosmovy kroniky provdal poslední kníže Pšovanů Slavibor svou dceru Ludmilu za českého knížete Bořivoje. Legenda praví, že zde pak kněžna Ludmila často pobývala a vychovávala i svého vnuka Václava, který tu pěstoval vinnou révu. Největšího rozkvětu dosahovaly okolní vinice za vlády Karla IV., který nechal dovézt vinou révu z Burgundska. První zmínka o Mělníku se datuje kolem roku 1000, město bylo po několik staletí v majetku manželek českých panovníků. Nad soutokem Labe s Vltavou stojí zámek, je v majetku rodu Lobkowiczů a je přístupný veřejnosti. Od mělnického zámku je značený vycházkový okruh, jehož trasa vede k technické památce historického zdymadla. V blízkosti zámku je gotický kostel svatého Petra a Pavla, postavený ve 14. až 16. století. V kostele je v kryptě pod presbytářem známá kostnice. Pod bílým kruhem v dlažbě uprostřed náměstí Míru se nachází 54 m hluboká středověká studna, zapsaná v české Guinessově knize rekordů jako nejširší v tuzemsku. Centrum historického města bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou.

Penzion U Zámku se nachází přímo v srdci historického centra města Mělníka, 50 m od brány na zámecké nádvoří. O kvalitě penzionu svědčí stovky kladných hodnocení a také cena Asociace hotelů a restaurací Penzion roku 2017 a TOP 10 roku 2019. Certifikát 4 **** SUPERIOR získal penzion v červnu 2022. Penzion nabízí ubytování ve stylově zařízených pokojích s vlastním sociálním zařízením, wifi, tv + sat, lednicí a varnou konvicí. Nedaleko penzionu se nachází spousta kaváren, cukráren, vináren a restaurací, posezení v nich pobyt ve městě ještě umocní.

 

Mníšek pod Brdy


Přírodní park Hřebeny a spolu s ním i severovýchodní část Brd se zvedá téměř za okrajem hlavního města Prahy. Právě tady, v oblíbené výletní oblasti se spoustou lesů a tras pro pěší i cyklistické výlety, leží Mníšek pod Brdy. Žije zde přibližně 6 000 obyvatel. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Mníšek byl založen v roce 1348. Historie a osud Mníšku byl odjakživa spjat se zemskou stezkou mezi Čechami a Bavorskem. Ta přinášela Mníšku čilý obchodní ruch, clo, ale i různé povinnosti, např. zajištění bezpečnosti na „Zlaté stezce“. Zajímavou kapitolou města je také těžba železné rudy. Ta se zde těžila v různém množství od roku 1740 až do roku 1967. Původně se ruda dopravovala do hutí ve Staré Huti u Dobříše. V Mníšku se nachází klasicistní zámek, byl sídlem nižší šlechty, která tu setrvala až do období první republiky. Návštěvu zámku můžete zakončit procházkou nebo dokonce piknikem v zámecké zahradě. Severně od Mníšku pod Brdy na návrší Skalka se nachází poutní místo s kostelíkem sv. Maří Magdaleny. K vrchu Skalka vede z městečka Mníšek pod Brdy naučná stezka s obnovenou křížovou cestou s kapličkami z roku 1672. Od kostelíka je krásný výhled na město i jeho okolí. Kromě prohlídky zámku a poutního barokního areálu Skalka si může návštěvník prohlédnout Muzeum užitkové techniky, které se nachází nedaleko náměstí v prostorách bývalé továrny na výrobu látek. Také je možné si prohlédnout bývalý důl na těžbu železné rudy, prohlídka začíná jízdou důlním vláčkem, který vás zaveze 1,5 kilometru do podzemí. Nedaleko Mníšku můžete navštívit město Dobříš, také hrad Karlštejn, Tetín, vodní nádrž Slapy nebo vápencové lomy Velkou a Malou Ameriku a Mexiko u Mořiny. V Mníšku také bydlí známí moderátoři Jan Rosák, Zbyněk Merunka a také zpěvačka Zora Jandová………………..

 

Pardubice


Pardubice jsou univerzitní a statutární město ve východních Čechách. Leží ve východní části Polabí na soutoku řek Labe a Chrudimky, přibližně 100 kilometrů východně od Prahy, jsou devátým největším městem Česka a mají 92 000 obyvatel. První dochovaná zmínka o existenci Pardubic pochází z roku 1295, k roku 1340 jsou už připomínány jako město. Největší rozkvět prodělaly za pánů z Pernštejna. Nový rozvoj města přišel od poloviny 19. století s připojením města na železnici. Vznikla zde řada průmyslových podniků jako lihovar, cukrovar, továrna na mlýnské stroje, Fantova rafinérie minerálních olejů a další. Už od 16. století je město proslulé výrobou perníku. Roku 1909 bylo postaveno městské divadlo. K významným sportovním událostem patří slavné koňské dostihy Velká pardubická nebo motocyklový závod Zlatá přilba. Pardubice se staly kolébkou českého letectví, když 13. května roku 1911 uskutečnil inženýr Jan Kašpar první dálkový let z Pardubic do Velké Chuchle u Prahy . Po první světové válce došlo k dalšímu rozmachu průmyslu. V této době vznikla např. Telegrafia, později známá jako Tesla.

Historický střed města Pardubice byl vyhlášen městskou památkovou rezervací, jíž vévodí Zelená brána. Dominantou je budova radnice. V roce 1903 dali pardubičtí radní na její průčelí umístit reliéf dle návrhu Mikoláše Alše. Zpodobňuje erbovní pověst pánů z Pardubic, jejichž erb užívají Pardubice jako městský znak. Přilehlé městské domy a impozantní morový sloup, který se tyčí uprostřed, pak dotvářejí malebnou atmosféru Pernštýnského náměstí. Nejobdivovanější barokní památkou Pardubic je dům čp. 50 na východní straně Pernštýnského náměstí, nazývaný "U Jonáše". Vedle Zelené brány představuje další výraznou dominantu Pardubic zámek. Dostaneme se k němu z města přes malebný Příhrádek. V okolí Pardubic můžeme navštívit hrad Kunětická hora, Muzeum perníku v Perníkové chaloupce nebo zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou.

 

Český Krumlov


Spleť křivolakých středověkých uliček, malebné štíty měšťanských domů, romantická zákoutí, impozantní zámek nad Vltavou, kavárny i středověké krčmy, výstavy, koncerty, festivaly – to všechno je Český Krumlov. Město s jedinečnou magickou atmosférou je od roku 1992 zapsáno mezi památky Unesco. Český Krumlov se nachází v Jihočeském kraji, přímo na řece Vltavě, asi 22 kilometrů jihozápadně od Českých Budějovic. Břeh Vltavy nabízel výborné podmínky k osídlení už v dávné historii. Na počátku 13. století založil rod Vítkovců na levém břehu Vltavy tzv. Hrádek, který tvoří nejstarší část dnešního zámku. Samotné město bylo založeno okolo roku 1274. Poté, co na začátku 14. století vymřela krumlovská větev Vítkovců, připadlo území Rožmberkům. Za jejich vlády, která trvala až do počátku 17. století, zažilo město největší rozkvět. Následně byl Krumlov postoupen Habsburkům, kteří jej za finanční podporu v průběhu třicetileté války udělili štýrskému rodu Eggenberků. Jejich dědicové Schwarzenbergové získali Krumlov na počátku 18. století. Knížata z tohoto rodu ovlivňovala chod města až do první světové války. A co v Českém Krumlově navštívit? Určitě Státní hrad a zámek, po Pražském hradu se jedná o druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice. V zámeckých zahradách nesmíte minout krumlovský unikát – otáčivé hlediště. Jednou z nejzajímavějších částí Českého Krumlova je čtvercové náměstí Svornosti v historickém centru. Historicky významná je rovněž budova radnice z 16. století. Malovanými dekoracemi a cennými štuky se chlubí hned několik domů na náměstí. Město se pyšní 23 mosty, z nich tzv. Lazebnický most je považován za hlavní turistickou tepnu.

I okolí Českého Krumlova má co nabídnout. Určitě stojí za návštěvu klášter Zlatá Koruna, zřícenina hradu Dívčí Kámen, rozhledna Kleť s lanovkou a jiné pamětihodnosti.

 

Písek


Písek leží v Jihočeském kraji na řece Otavě asi 44 km severozápadně od Českých Budějovic, žije zde asi 30 000 obyvatel. Historie města sahá do raného středověku, zhruba do poloviny 13. století, kdy vzniklo jako osada u rýžovišť zlatého písku na levém břehu Otavy. Odtud také pochází jeho jméno. Putimská brána byla jednou ze tří bran, které královské město chránily a umožňovala průchod pásem městského opevnění. Nacházela se v jihozápadní části a své pojmenování obdržela podle vsi Putim, ke které z ní směřovala obchodní cesta, tzv. Zlatá stezka. Až půjdete přes písecký kamenný most, uvědomte si, že kráčíte po nejstarším mostě v Česku, který vznikl už během druhé poloviny 13. století. Naopak ryze moderní je další písecká zajímavost, nábřeží podél Čechovy ulice, zvané Amsterdam nebo Titanik. Domy s barevnými fasádami dávají místu atmosféru nizozemského přístavu, zatímco s nočním osvětlením, zrcadlícím se ve vodní hladině, prý nábřeží připomíná slavný zaoceánský parník. Můžete se také vypravit na prohlídku píseckého Zemského hřebčince, postaveného v tudorovském slohu na přelomu 19. a 20. století. Zdejší celebritou byl hřebec Ardo, který posloužil jako model pro jezdecký pomník sv. Václava v horní části Václavského náměstí v Praze. Sochař Josef Václav Myslbek (1848–1922) na soše pracoval více než 30 let a vytvořil nespočet studií a náčrtů. V Písku určitě stojí za zhlédnutí Prácheňské muzeum nebo hodiny na věži kostela Narození Panny Marie, kde malá ručička ukrajuje minuty a velká hodiny. Městská elektrárna v Písku je nejstarší fungující hydroelektrárnou v Česku. Elektrárna byla zřízena po úspěšné demonstraci osvětlení centra města Františkem Křižíkem 23. června 1887. Písek se tak stal prvním městem v Čechách se stálým veřejným elektrickým osvětlením.

Směrem na Strakonice můžeme navštívit Sudoměř, zde proběhla v roce 1420 známá husitská bitva, při níž husité poprvé použili vozové hradby, vítězství připomíná 16 m vysoký památník Jana Žižky z Trocnova. Ve Strakonicích se koná jednou za dva roky známý mezinárodní dudácký festival.