Navigation


Den zdraví v Bílině

V sobotu 17. září 2011 se konal v Bílině „Den zdraví“, který organizuje ve spolupráci s Kulturním centrem Kaskáda občanské sdružení „Zůstaňme mladí i ve stáří“, akci sponzorsky zaštiťuje ČEZ Teplárenské a.s. Den zdraví je určen široké veřejnosti, ale také všem, kteří chtějí něco udělat pro své zdraví, něco nového se o zdravém životním stylu dozvědět, chtějí se zbavit nadbytečných kilogramů a nevědí, jak na to, nebo nemají vůli dodržovat svá předsevzetí. Tato akce se v Bílině koná poprvé a chtěli bychom z ní vytvořit tradici.

Den zdraví se uskutečnil v době od 8.00 hod. do 15.00 hod. ve foyeru Městského divadla v Bílině a na prostranství před divadlem na Žižkově náměstí. Pod širým nebem se budou konat farmářské trhy. Bude se vystavovat pečivo, mléčné výrobky a sýry, domácí vejce, koření, čerstvé ryby, ovoce, zelenina a mnoho jiného, návštěvníci se také seznámí s drobnými rukodělnými a řemeslnými výrobky. Ostatně farmáři své výrobky i sami prodávají, návštěvníci se s nimi mohou i na kus řeči zastavit a něco se o pěstování či chovu dozvědět. To má jednu ohromnou výhodu, potraviny jsou čerstvé, necestovaly přes půl Evropy nebo dokonce přes jiný kontinent, nejsou zbytečně balené a chemicky ošetřované. Je jasné, že pokud se něco vyrábí v malém množství, bude to i trochu dražší, ale rozhodnutí, zdali dát přednost kvalitě před nižší cenou, už je na samotném návštěvníkovi. Lidé si kromě potravin budou moci zakoupit také drobné řemeslné a rukodělné výrobky.

Ve foyeru divadla si návštěvníci mohou ověřit, jak jsou na tom se svým zdravotním stavem…Budou mít možnost zjistit, jak jsou na tom s tělesnou kondicí a základními ukazateli, jako je např. krevní tlak, množství tuku v těle apod. Tuto službu a poradenství v oblasti zdravého životního stylu budou provádět zástupci Oborové zdravotní pojišťovny v Ústí nad Labem. V průběhu dne budou připraveny ochutnávky potravin vhodných pro snižování nadváhy, zástupci firem budou seznamovat s energetickými hodnotami jídel, způsoby upravování apod. Také bude samozřejmě možnost si tyto výrobky zakoupit. O tom, že i zdravé jídlo může být dobré, nás přesvědčí studentky Hotelové školy v Teplicích, které připraví malé pohoštění a ochutnávky.

Návštěvníci se seznámí s výrobky firmy Smacker, která se zabývá výrobou nízkokalorických potravin z vaječného bílku a jejíž výrobky ihned budete moci ochutnat, dozvědět se něco o jejich přípravě a také si je zakoupit. Smacker se dá jíst samostatně nebo ho můžeme přidat do různých jídel, je zdravý, má mnohem nižší kalorickou hodnotu, je vynikající stravou při hubnutí.

Firma Aromedica se zabývá aromaterapií a výrobou přírodní kosmetiky. Ochutnáte aromaterapeutické tablety Bonne Santé, které obsahují éterické oleje a působí také jako ústní kosmetikum. Firma vystaví různé gely, masti, koupelové a sprchové přípravky a v neposlední řadě také kvalitní přípravky na provonění bytu, vše si bude možné i koupit.

Firma Deona Medi ve spolupráci s lékaři vyrábí vysoce kvalitní kompresivní prádlo, které aktivuje žilní systém a léčí lymfatické onemocnění. Ženy bude jistě zajímat, že elastické kompresivní legíny různých délek podporují správný tok lymfy, dokážou držet kůži a svaly v optimální teplotě a napětí, spolu s pohybem napomáhají prevenci a léčbě celulitidy. Tím, že se účinek elastického tlaku zvyšuje při pohybu, jsou vhodné také pro ženy, které chtějí hubnout.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Mgr. Zdena Jílková

 

Odkazy: